Sabuncu: ‘İddialar gerçeği yansıtmıyor’

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, İl Özel İdaresi tarafından Elazığspor tesislerinde imar tadilatı yapılacağı ve arazinin satılacağı şeklinde çıkan haberlerle ilgili açıklamada bulundu.

Sabuncu  İddialar gerçeği yansıtmıyor
Elazığspor

Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, bazı basın kuruluşlarında yer alan, İl Özel İdaresi tarafından Elazığspor tesislerinde imar tadilatı yapılacağı ve arazinin satılacağı şeklinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.
Kanal Fırat’ta önceki akşam yayınlanan Maraton programında gündeme gelen Elazığspor Tesisleri'nin satılacağı konusuna İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu’dan açıklama geldi. iddialar üzerine bir açıklama yapan Sabuncu, Elazığspor Tesisleri'nin bulunduğu alanın satışı gibi bir çalışma ve planlamalarının bulunmadığını kaydetti.
Sabuncu, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bazı basın kuruluşlarında mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan Elazığspor Tesisleri'nin imar değişikliği yapılarak satışa çıkarılacağı şeklinde haberler yer almıştır. Haberlerde yer alan hususların düzeltilmesi ve gerçeğin kamuoyu tarafından bilinmesi açısından bu açıklamayı yapmayı uygun bulmaktayız. Haberde yer aldığı gibi Elazığspor Tesisleri'nin bulunduğu alanın satışı gibi bir çalışma ve planlamamız bulunmamaktadır. Elazığspor Tesisleri imarda belirtilen bölgede 2574 ada ve 11 parsel üzerinde bulunmakta ve toplam 84.852 m2 alana sahiptir. İmar ile ilgili işlem yapılmasını talep ettiğimiz alan ise 2574 ada 9 parsel üzerinde bulunmakta ve toplam 60 bin m2 alandan oluşmaktadır. Dolayısıyla Elazığspor Tesisleri'nin kurulu bulunduğu alanla alakalı bir değişiklik ya da düzenleme talebimiz olmadığı gibi, satış planlamamız da yoktur.
Uzun yıllardır Elazığ’da sporun altyapısının güçlenmesine katkı sunan, amatör spor kulüplerine destek veren, kendi spor kulübü ile sporun çok sayıda branşında faaliyet gösteren, Elazığspor’a da her türlü altyapı imkânı sağlayan İl Özel İdaresi olarak Elazığ’ın en önemli marka değeri olan Elazığspor’un tesislerini satmak gibi bir çalışmamız yoktur. Ayrıca, Elazığspor’un adının her ortamda yıpratılmaya çalışıldığı bir dönemde kamuoyunun hassasiyet gösterdiği bu gibi konuların işlenirken daha dikkatli olunması, kurumlarımızın da, Elazığspor’un da yıpranmaması açısından büyük öneme sahiptir.”

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!