Elazığspor Maçlarını Tunceli’de Oynasın Dedikten Sonra...


2 yılı aşkın bir süre Tunceli Üniversitesinde Özel Kalem Müdürü olarak görev yaptım ve inan’ın burada çok güzel dostlar edindim. 

İçten samimi, misafirperver Tunceli halkı beni çok sevdi, Allah için bende onları. Görev değişikliğimden sonra bile burayı unutmadım.

Dünde bir açıklama yaptım, Elazığspor maçlarını Tunceli de oynasın diye...

Elazığspor’un maçlarını oynadığı Atatürk Stadyumun yıkılacağını öğrendikten sonra geçtiğimiz ay Tunceli ziyaretimde, aslen Adana’lı olan ama Elazığ’ın eniştesi konumundaki ve yaptığı hizmetlerle sadece Tunceli halkının değil, Gakgoların da büyük sevgisini kazanan Sayın Valim Tuncay Sonel ile keyifli bir sohbetteydik.

Sohbet sohbeti açıp konu Elazığspor’a buradan da Stadyumun yıkılmasına geldi. 

Sayın Valime burada bir teklif de bulunup “Elazığspor maçlarını Tunceli de oynasın” dedim.

Her gelene sadece kapılarını değil gönlünü de sonuna kadar açan Tuncay Valim, yine o içten ve samimi tavrıyla “Memnuniyet duyarız Kayahan bey” dedi.

Ondan aldığım güçle bu konuyu uzun bir süredir gündeme almak istiyordum.

Nasip dün akşama oldu.

Çok çok eski yıllardan beri kıymetli bir dostum olan ve meslekteki başarısıyla beni gururlandıran Kanal Fırat ve Kanal e Televizyon kanallarının Spor Müdürü Mustafa Gür kardeşimin sosyal medyada ki şu paylaşımını görünce dayanamadım.

“Süper Lig ve Spor Toto 1.Lig maçları passolig sisteminin kurulu olduğu stadyumlarda oynanabiliyor. Atatürk stadyumunun yıkılmasıyla Elazığspor bu sisteme uygun stadyumlarda talimatlara göre maçlarını oynayacak. Gündeme Malatya-Diyarbakır gibi şehir stadyumlarının isimleri gelirken, şimdiden sosyal medyada "istemezük" tartışmaları başladı. Bizi istemeyeni biz hiç istemezük... Buradan Elazığspor camiasına, yönetime, siyasilere, il yöneticilerine sesleniyorum ve bir öneride bulunmak istiyorum. Elazığ Atatürk stadyumunun passolig sistemi, turnikelerini ve kamera sistemini Tunceli şehir stadyumuna taşıyalım. Bu sistemin Tunceli'de kurulması için hiçbir engel yok sadece iki aylık bir süreç gerekebilir. Zaten ilk yarı bitiyor ve ikinci yarı Ocak ayının sonlarında başlayacak. Elazığ yeni Stadyumu faaliyete geçene kadar Elazığspor maçlarını Tunceli'de oynasın. Karayolu sizin olsun bize feribot yeter...”

“Eline yüreğine sağlık Mustafa” dedikten sonra bende benzeri bir paylaşım da bulundum ve haber metniyle bu düşüncemi spor kamuoyuna aktardım.

Elazığspor taraftaları kısa zamanda adeta tam destek verdiler...

Sonrasında çok sevdiğim Tunceli’den çok sayıda teşekkür telefonu ve tebrik mesajı aldım.

Söyledikleri Kayahan sen bize her fırsatta “Ben Tunceli’yi çok seviyorum ve biliyorum Tunceli halkı da beni çok seviyor” derdin. Bu dediğin de ne kadar samimi olduğunu  bugün bir kez daha anladık. İnsanlar burada çalışırlar ama buradan gittikten sonra burayı unuturlar, sen her fırsatta Tunceli sevdanı gösterdin ve son açıklamanla bizi mutlu ettin. Kapımız her zaman sana da Elazığspor’a da sonuna kadar açık. 

Tunceli halkı da bu konuyu sahiplendi. Yerel gazeteler gündemine alıp haber yaptı ve destek oldu.

E-bilet’le ilgili sıkıntı sistem Elazığ’dan  Tunceli’ye taşınırsa çözülür, sentetik saha konusunda ise şehrimizin önde gelenlerinin TFF ile yapacağı görüşmelerin olumlu sonuçlanması tek temennimiz.

Hadi bakalım sonuç ne olur hep beraber görelim...
 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI