6 Puanlık Maç Elazığspor...


     Sahada iki takıma baktığımızda düşme hattının can çekişen tecrübeli takımlarının mücadelesi iki takımın da puan cetvelinde altlı üstlü oluşup oynanan oyunun da yine aynı birbirinden kötü. İlk devre itibariyle karşılıklı birer birer gol o da yoktan var olan goller. İkisi de karambolden. Bunlara ilişkin sahada artist görüntülü hakem Onur Karabaş ama soyadını değişmiş Özütoprak olmuş. Onun da kötü yönetimi ile can sıkıcı ilk devre izledik. 2. devre Elazığspor gol ile başladı. Duran top organizesi sonucu Tatos’un kullandığı topu Mehmet Yiğit düzgün vuruşla gol yaptı. 8 dakika sonra sahanın çalışkanlığından Ahmet Aras skoru 3-1 e getirdi.72. dakikada da yine karambolden bulunan gol ile Eskişehir skoru 3-2 ye taşıdı ve maç bu skorla bitmiş oldu. İlk devresi her yönüyle farklı, ikinci devresi farklı bir maç izledik. Hem oyun tarzı hem de hakem tutumu değişimler galibiyet getirdi. 
     

     Maçın tamamına baktığımızda 5 gol var ama pozisyon yok, oyunda zevk yok. Son 15 dakikası da Elazığspor adına kabus gibi geçti. Her şeye rağmen kazanılan maç alınan 3 puan ve birebir rakibine karşı kazanmakta sevindirici oldu. Sahadaki oyunculara baktığımızda Kadir Pekmezci, Elmar ve Tatos deneyimli teknik ve kapasitesi yüksek futbolcular olmasına rağmen oynadıkları gösterdikleri performans bunun tam altında. Aldığı topu rakibe atan Kadir, aldığı topu ayağında ezen ve kaptıran Elmar, sahada assolist gibi gezen ve sadece top geldiği zaman oynayan Tatos bir de sahada uyur gezer Elazığspor’un gol umudu Diarra, ne topla buluştu ne de mücadele etti. Bu 4 futbolcunun takımın kaderini değiştiren oyuncular olmasına rağmen hiçbir katkıları olmadığı gibi saç baş yoldurdular. Kenara bakıyorsun oyuna giren 3 genç oyuncu ilerisi için hiç ümit vermeyen oyuncular. Bunlara rağmen maçı kazanıp üstteki  takımlardan kopmamak ilerisi için az da olsa umut tazeledi. Bu şekilde maç kazanmak her rakibe karşı olmaz.
     

     Maçın hakemlerine gelince, ilk devresi farklı bir yönetim ikinci devresi farklı bir yönetim gösterdi. Neticeye tesir etmese de çokta iyi bir maç yönetmediler.
 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Kas

6 Puanlık Maç Elazığspor...