Çıldırtan Elazığspor!


Elazığspor ligdeki 13.cü karşılaşmasını deplasmanda Osmanlıspor ile oynadı. Kümede kalma adına mutlak galibiyet parolası ile gidilen deplasmandan, anca 1 puan ile dönüldü. Karşılaşmanın ilk devresinde skor üstünlüğünü yakalayan bordo beyazlılar, rakibin 10 kişi kalmasına rağmen istenilen oyunu sahaya yansıtamadılar. Yakaladıkları fırsatı da değerlendiremeyince kaçırılan galibiyet, adeta taraftarı çıldırttı.

Oysaki maçın tff tarafından son anda Bolu Atatürk Stadyumuna alınması, yani tarafsız saha pozisyonunda olması da bizim için bir avantajdı. Fakat bu avantajı iyi bir şekilde değerlendiremedik..

Doğrudur, Elazığspor tarihinin en kötü dönemini yaşıyor. Sağ olsunlar Elazığspor’u bu hale koyanlar, el birliği ile yakında cenaze namazını da kılarlar., Başta kulübü kötü yöneterek bu hale koyanlar, ardından bu memleketi sömürerek egolarını tatmin etmek için milletvekili, başkan vs. olup da saltanat sürenler, bilsinler ki o gün o cenazede bu takımın gerçek taraftarları yer almayacaklar!

Elazığspor’un Osmanlıspor kadrosuna bakınca defans ağırlıklı bir kadronun sahada oluşu ilk önce beraberlik anlayışını ön plana çıksa da yakalanan skor üstünlüğünü korumamız lazımdı. Futbolcu kardeşlerimiz top bizde kalsın anlayışı ile gol yapa bilecekleri pozisyonlarda bir iki pas daha yapayım düşüncesi ile topu hep rakibe teslim ettiler. Oysaki biraz kendilerine güvenleri olsa, bir iki şut denemesi yapmış olsalardı, skor farkını artırıp sahadan çok rahat galibiyet ile ayrıla bilirdik.

Elazığspor’un en büyük problemi de bana göre takımın erken yorulması. Futbolcularda son 20 dakika büyük düşüş gözleniyor. Böyle olunca da futbolcuların beyinleri ayaklarına hükmetmiyor. Aşırı yorgunluk, futbolcunun hata yapmasına ve doğru tercih yapmasına engel oluyor. Hal böyle olunca da bu durum maçın sonucuna yansıyor. 

Kulüpteki en büyük sorunlardan biri de başıboşluktan yaşanan kargaşa. Ortada yönetici olmadığı için kulübe zarar veren eski yöneticilerden tutunda, tüm fırsatçılar kulübe üşüşerek sözde destek adına takıma köstek oluyorlar. Biri iki torba kömür gönderiyor, öteki ben futbolculardan görüşüyorum, futbolcular bu hafta havada takla atacaklar, tekmeye kafa koyacaklar, sahada ayak basmadık alan bırakmayacaklar, bu maçı alacaklar. Bir diğeri pirimler benden diyerek, söz veriyor. Söz günü geldiğinde de takım boşa düşüyor. Sonuç.. Sonuçta zaten sıkıntılı olan futbolcuların kafası, tamamen karma karışık.

Elazığspor ile ilgili gerçekten endişelenenler ise takımın masraflarına ortak oluyorlar..

Gel de bu ortamda futbolculardan iyi futbol bekle, galibiyet bekle..

Çıldırsak da her gün içimiz yansa da sabırla filmin sonunu bekleyeceğiz…

Bilinsin ki Allah var gam yok…

Elbet bugünler geçecek.

Elbette bu şehri bir gün gerçek sevdalıları yönetecek.

İşte o gün, yeniden küllerimizden doğup, bordo beyazlı bayrağı hak ettiği tüm stadyumlarda dalgalandıracağız.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
27Kas

Çıldırtan Elazığspor!

15Kas

Birde Yönetim Olsa!